Tým Kompasu

Český tým

Marek Orawski

Marek Orawski
Manažer
Marek Orawski (1965) pochází z Havířova, nyní žije s rodinou v Praze. Celý život pracoval v pojišťovnictví většinou v různých manažerských pozicích. V současné době pracuje pro skupinu VIG. Je členem CB Šeberov.

 

 

 

 

Jan HarbáčekJan Hrabáček
Finanční poradce
Jan Harbáček je absolventem Provozně ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. V letech 1992 až 2009 působil v neziskovém sektoru. Absolvoval také postgraduální studium Teoretické základy psychoanalýzy a zkušenostního výcviku v psychoanalytické psychoterapii Institutu aplikované psychoanalýzy. Od roku 2004 pracuje jako finanční a investiční poradce pro privátní a korporátní klientelu. Od června 2007 je managerem společnosti Partners for Life Planning. Vede internetové poradny pro oblast finančních trhů ve spolupráci se servery bankovnipoplatky.com, marianne.cz a babinet.cz. Od ledna 2010 spolupracuje jako odborný poradce v projektu České televize „Krotitelé dluhů“

 

Pavel VimrIMG_69095.5.2013
Podnikatel
Je ženatý, otec tří dětí, podnikající od roku 1991 ve službách a výrobě. Pavel vnímá povolání ke službě podnikatelům a manželským párům. Je také starším sboru AC v Chomutově. Své bohaté zkušenosti z podnikání uplatňuje na akcích pro byznysmeny, manažery a vedoucí, kde je častým řečníkem.

 

 

 

Aranka Bergnerová
Finanční manažerka
Je vdaná, žije v Praze, má 3 děti. Pracovala jako daňový konzultant v mezinárodní poradenské firmě a jako finanční manager v developmentu. Věnuje se organizování neziskových aktivit (kursy Alfa, kurzsy o výchově dětí, English Camp apod.) Má na srdci zvýšení finanční gramotnosti v ČR prostřednictvím aplikace základních Biblických principů ověřených staletími. Je členem KS Praha.

 

 

Ondřej Paulus
Pracovník 4D
Je ženatý, vystudoval teologický seminář. Pro kompas překládá materiály. Jeho snem je založit církev v Chotěboři. Ve svém volném čase hraje americký fotbal.

Mezinárodní tým

 

Howard Dayton
CEO & Zakladatel mezinárodního Kompasu
Howard vystudoval Cornell University a dva a půl roku sloužil jako námořní důstojník. Po úspěšném založení restaurace v Orlandu na Floridě, začal Howard podnikat v rekonstruování a prodeji nemovitostí. Celý jeho život se změnil v momentě, kdy po výzvě svého kolegy začal studovat, co Bible učí o financích. Bůh mu dal nadšení pro šíření těchto principů a proto se Howard stal autorem pěti knih na toto téma: Your Money: Frustration or Freedom, Your Money Counts, Free and Clear, Your Money Map a Money and Marriage God’s Way.

 

Peter Briscoe
Vedoucí evropského Kompasu
Peter studoval chemický průmysl a management na Loughborough University of Technology v Británii. Přestěhoval se do Holandska, kde byl v letech 1987-1989 výkonným ředitelem Christian Bussinessmen’s Committees (CBMC). Po pádu komunismu založil hnutí Europartners, které má za cíl přivádět ke Kristu lidi z byznysu a pomáhat křesťanům, kteří jsou na vedoucích pozicích ve firmách a politice. V roce 2002 přijal Peter funkci vrchního ředitele HE Space Operations. Tato firma se specializuje na profesionální služby při vesmírných expedicích a pracuje pro European Space Institutions. V roce 2007 Peter opustil byznys a začal vést Crown Financial Ministries. Z Crownu odešel v roce 2012 a založil podobnou, tentokrát evropskou organizaci jménem Compass. Peter bydlí v Leiden, kde slouží v tamnějším baptistickém sboru jako starší. Se svou ženou Didie má tři dospělé dcery.

 

Mark LloydbottomMark Lloydbottom
Compass United Kingdom, International
Markova třiceti pěti letá kariéra začala v jeho studentských letech ve Wolverhamptonu, kde se stal účetním. Následně se přestěhoval do Southamptonu a během několika let vybudoval tři podniky. Šestnáct let vedl účetní firmu, která pomáhala více než tisíci klientům. Mark byl mnohokrát pozván jako řečník na konference spojené s účetnictvím, marketingem a managementem po celé Evropě a Severní Americe. S manželkou byli povoláni Bohem, aby vedli Crown Ministries v Británii. Nakonec se spojili s Howardem Daytonem, jedním ze spoluzakladatelů Crown Ministries a zakladatelem Compassu. S Rhodou se Mark oženil v roce 1973 a nyní společně žijí v Bristolu v Británii.